Právě je pát 22. led 2021 3:11:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 12:35:02 
Offline
Administrator
Administrator
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. zář 2010 10:01:53
Příspěvky: 15088
Bydliště: Drsný seVWer
Passat: B5.5
V projektu číslo 8. se jedná o pomoc Barušce, která trpí DĚTSKOU MOZKOVOU OBRNOU

Obrázek

Bohužel naše prostředky jsou stále zatím v rovině neznatelnosti.
Je to dost na podporu menších věcí, ale ne dost na to někomu zásadně změnit život.
Co nedokážeme MY, dokážete ale VY.

Získané peníze budou použity na rehabilitace pro Barušku a vlastně cokoli, co bude potřebovat.
Použito bude 90% z vybraných peněz, 10% zbývajících bude ponecháno pro podporu dalšího projektu.

Pomůže jakákoli částka a to třeba i 10 korun.
Neděláme si iluze o širším zapojení lidí v této pomoci ale doufáme, že se jich najde dost na to, aby ta pomoc za něco stála.
Každý dárce bude uveden zde, pokud to bude jen trochu možné. (použije se jméno odesílatele pokud nebude uvedeno jinak)

číslo učtu: 107-7502130237/0100
Do podpisu uveďte 8.PROJEKT


Příběh psaný Baruščinou maminkou:
Barborka se narodila ve 34.týdnu těhotenství císařským řezem. Po třech hodinách ji selhalo dýchání a byla napojena na ventilátor.Po napojeni byla uložena na neonatologii v Liberci.Cca po třech týdnech mě též umožnily pobyt, abych byla s Baruškou v kontaktu. Téměř po měsíci jsme byly propuštění domu, ale už v tu chvíli nám byly ukázány cviky z Vojtovy metody, prý pro jistotu, že nikdo neví co předčastňátka mohou mít.

Byly jsme odkázáni na neurologii, kde jsem se dozvěděla o spastickém syndromu. Nedalo mi to a začala jsem se pídit po informacích. Čekala jsem na další návštěvu u neurologa.Tehdy jsem si všimla diagnózy co byla napsána na pc u pana doktora. Nedalo mi to a konfrontovala jsem pana doktora. Nelíbilo se mu moje jednání a od té doby si informace resp.diagnózu schoval. Další popud hledat nové informace o nemoci mé dcery. Takže verdikt zněl DMO spastická forma. .. v knihách jsem se dopátrala o spastické quadrupareze. Kdo si neprožil , nepochopí, jak se cítí rodič, který není absolutně informován.

Docházely jsme pravidelně na rehabilitace a cvičili jsme doma 4/5x.Sladit cvičení a starost o domácnost a starší dcerku, které tehdy byly tři roky, bylo dost obtížné.Manžel fungoval pouze jako dodavatel financí. Podpora a pomoc žádná. Baruška nejenom, že byly pohybové problémy, ale tato nemoc ji postihla i trávení. Kojila jsem do poslední chvíle co to šlo, ale kojila....musela jsem před každým krmením odstříkat, protože Barušce nešlo sát.Odstříkat, nakrmit, mezi tím cvičit......plakala, plakala, plakala a plakala....Myslela jsem si, že ji bolí bříško. Ano bolelo a hodně, a nejenom bříško. Na další rehabilitaci jsme zjistily, že má vykloubené rameno. Rehabilitační sestra nám řekla jak ji vytahovali z bříška, tak špatnou manipulací vzniklo toto. Byla jsem totálně vyčerpaná psychicky i fyzicky. Ruku v ruce šla i Bářina imunita a do toho nás potkala první operace. Očička. ..Kognitivní strabismus...šilhala totálně, nahoru dolů, do stran....ani po této operaci k nám doktoři nebyli upřímní. Nystagmus a tupozrakost byly další diagnózy, se kterými jsme bojovaly.Dozvěděly jsme se až po letech v Hradeckém očním sanatoriu Lexum. Ani pražští doktoři nedokázaly diagnostikovat.

Dostaly jsme se do prvních lázní. Vyboxovala jsem si je přes neústupnost pana neurologa. Prý to nebude mít pro vás dobrý dopad, uvidíte tam daleko horší případy. Ano to mel pravdu, ale nikdo nám tolik nepomohl jako právě v Košumberku v Hamzově léčebně. Navštívily jsme Košumberk ještě cca 2x...Při posledním pobytu byl Báře napíchán botulotoxin.V té době jsem dostala informace o lázních v Teplicích v Čechách.Vychvalovaly zde ostatní maminky vodu, ve které se rehabilituje.Tak jsme začaly jezdit do Teplic. Byla tu v té době i mateřská škola. Zjistila jsem totiž, že malování a vůbec rozvíjení smyslové nám naprosto uteklo.Užívaly jsme si to tu obě. Mezi návštěvami lázní jsme dojížděly do Motola na botox. Nicméně Barborka rostla a roste jako z vody. Rehabilitace a zákroky doposud nestačily. Rozhodla jsem se tedy o první zákrok.

První operací byla tzv.tříetážová operace. Jedná se o narušení v pásmu na svalech a to v oblasti kyčelních kloubů, třísel, hamstringů a lýtkových svalů. Takto rozřezaná a v sádře byla 6 týdnů plus rozpěrka mezi nohama. Bylo to utrpení pro obě strany.Už jenom hygiena. Zvedání a tahání na mísu bylo dost namáhavé. A to co prožívala po citové stránce a nejenom ona, bylo to velice těžké. Tato operace proběhla v roce 2007. Rok na to 2008 jsem uznala za vhodné, že by bylo fajn, aby měla v pořádku obě ruce než nastoupí do školy.Přes veškerou snahu a rehabilitaci používá převážně levou ruku. Myslela jsem si, že to bude mít nějaký výsledek. Nemá ani dodnes. Je levák se vším všudy. Prává ruka jako když není. Takového napomínání ustavičného, je to dokola a dokola. Do školy nastoupila v roce 2009.Sotva nastoupila stala se nemilá věc.Na kontrole u pana doktora ortopeda bylo Barunce řečeno, že je potřeba udělat něco s těmi kotníky, aby mohla dobře chodit. Další operace. První třída tedy proběhla doma. Učily jsme se spolu hodně. Ale kolektiv to Barunce nenahradilo. Následovaly lázně a prázdniny. Jenže panu doktorovi se nožky nezdály. Barborka rostla a rostla. Takže přišly ještě dva zákroky.

Baruška narkózy snáší hůře a hůře. Takže když nám pan ortoped sdělil, že jí čeká další a podstatně nejtěžší operace...začala jsem o to intenzivněji pátrat po nějaké rehabilitaci, která by aspoň trochu pomohla. Lázně jako takové jsem zavrhla, jelikož naposledy kdy Baruška byla po operaci kolenou, paní fyzioterapeutka nezvládla svoje cvičení a Baruška tak skončila s poškozenými koleny. Nejenom,že se rozjela sbírka víček, našla jsem terapii, která snad pomáhá, a tou je Klim-Therapy. Jenže po dalším brouzdání po internetu, se objevilo cosi, co nám změnilo naprosto pohled na celou naší situaci. Jedná se o Neurokinezioterapii, kdy zakladatelem prvotní myšlenky je Anatolij Smoljaninov. Na Slovensku mu pomáhá fyzioterapeutka jménem Eva Martincová. Dojíždíme v rámci možností tedy do Prahy, kde paní sídlí a provozuje svou praxi.Jelikož je to finančně nákladné od benzínu počínaje, snažíme se pracovat hodně doma. Nicméně jsme ve fázi, kdy se Barunce objevila boulička na záprstí a to z námahy. Musíme v našem úsilí polevit a skýtá se příležitost na jinou terapii. Svým způsobem klidnější, i když též intenzivní. Jsem v kontaktu s Adeli centrum v Piešťany. Máme schváleno na základě lékařské zprávy, že, můžeme nastoupit. Čekáme na sponzorský dar, jelikož víčka jdou hodně pomalu.

Jsme společně z toho všeho dost unavení. Barunka opět vyrostla až se jí na bocích potrhaly cévy, a mě už docházejí síly.Ráda bych, aby byla soběstačná a dosáhla toho, že bude chodit sama. Dodnes jsem s jejím hendikepem nesmířila a vnitřně neustále bojuji až jsem protivná.

Co jsme utržily z víček jsme vynaložily na dva intenzivní pobyty,benzín,a dojíždění do Prahy na terapii.Jeden 5ti denní pobyt s Anatolijem stojí 7500kč plus 2500kč benzín. Terapie v Praze stojí 600 Kč kraniosakrální biodynamika spolu s kontrolou která stojí též 600kč.

Adeli centrum je vyčísleno na 3tis.eur. plus ubytování a strava. Je to 14 ti denní pobyt.
Barunka prochází pubertálním obdobími a práce s ní je velice složitá a psychicky unavující. Budu vděčná všem co nám pomůžou.

Barča navštěvuje normální základní školu při Jedličkově ústavu v Liberci. Dochází zde také na kroužky. Její oblíbený kroužek je momentálně dramatický,který teda prožívá jako by stála na jevišti v divadle. Jinak ji baví vše co má akci, ale je to kontraproduktivní k cvičení, které provádíme. V areálu Jedličkova ústavu se nachází rehabilitace kam jsme donedávna docházely. Fyzioterapeutka vesměs s Barunkou prováděla kraniosakrální osteopatii...aktivně Bára nedělala nic. Velice účinná byla ovšem Synergicá masáž, která ovšem stála 2500,- 10terapii, které bylo potřeba provést v období 10ti následujících dní...už tehdy jsem přemýšlela zda-li neoslovit některé firmy o sponzorský dar. Nejenom, že bych finance použila na zaplacení rehabilitace, ale i na asistenta osobního, kterého Barča nemá ve škole. A že by bylo potřeba ve škole,už z důvodu hygieny.Barušce se stává, že je učením a přípravou na hodiny vystresovaná natolik ,že nestihne dojet na záchod a stane se nehoda ve formě počůrání se či horší věc a tou je neudržení stolice. V těchto případech má Barunka k dispozici telefon a volá mi. Většinou ji pak už vezmu ale domu a nečekáme do konce školy.

Sbírka víček, kterou jsme začali v dubnu loňského roku.
Našla jsem firmu Ekotrade, která si pro víčka dojede tam kam je potřeba. A do měsíce pošlou z této firmy peníze na účet, který jsem vytvořila za účelem proplácení rehabilitace. Je pouze Barunky, aby se nám nemotaly peníze soukromé a peníze jako dary. Sbírají se víčka typu HDPE, ale je možno i jiné druhy jako je PP či PS. Já osobně se věnuji ještě sbírání víček kovových od piva a sběru papíru z domácnosti...každá koruna se počítá.Odvážím si toto do Sběrných surovin zde v Liberci na ul.Milady Horákové, kde dostávám peníze na ruku. V současné chvíli jsme po malých krůčcích v půlce....myslím finančně.
Jsme v řízení řešení opravy mechanického vozíku, který Baruška používá. Jelikož roste celkem rychle tak vozík, který jí byl složen před dvěmi lety ji je už malý,resp.krátký a tak je potřeba řešit výměnu některých součástí. Část opravy uhradí pojišťovna tj. 6tisíc a část my tj.7500 korun českých. V současné době na to nemáme. Barunka není sama a nemohu tudíž všechny peníze vynakládat pouze na její výdaje. Nejstarší i nejmladší dcera a v neposlední řadě i já potřebujeme nutné věci, ale i udělat si radost...a tak se snažím co nejlépe rozvrhnout kam peníze poputují.
Další takovou celkem pro mě klíčovou věcí, která je v této době ve fázi čekání na sponzorské dary...je Adeli centrum v Piešťanech.
Moc si přeji, aby Barunka mohla odhodit berle a jít po svých sama bez odkázání cizí pomoci.FACEBOOK - https://www.facebook.com/MY.PROTI.VSEM/ ... =1&theater
MPV - http://www.forum.proti-vsem.cz/viewtopic.php?f=55&t=590


Přílohy:
8.1.jpg
8.1.jpg [ 133.97 KiB | Zobrazeno 6735 krát ]
8.2.jpg
8.2.jpg [ 531.57 KiB | Zobrazeno 6735 krát ]
8.3.jpg
8.3.jpg [ 161.4 KiB | Zobrazeno 6735 krát ]
8.4.jpg
8.4.jpg [ 428.89 KiB | Zobrazeno 6735 krát ]

_________________
Obrázek

VŠEM SE OMLOUVÁM ZA SVOU ABSOLUTNÍ VYTÍŽENOST DÍKY KTERÉ SI NIC NEPAMATUJI A NIC NESTÍHÁM.
NEBOJTE SE MĚ UHÁNĚT POKUD NĚCO POTŘEBUJETE.
NEIGNORUJI VÁS SCHVÁLNĚ, JEN PROSTĚ ZAPOMÍNÁM.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 13:05:53 
Offline
Administrator
Administrator
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. zář 2010 10:01:53
Příspěvky: 15088
Bydliště: Drsný seVWer
Passat: B5.5
Ještě před týdnem sem nevěděl, že tato rodina existuje.
Dnes jsem Báru a její celou rodinu viděl prvně v životě.

Toto celé vzešlo s iniciativy Šulcíka, který mě poprosil, jestli by se s tím nedalo něco dělat.
Vždy se dá něco dělat a toto je výsledek...

Takže prosím všechny, POMOZTE.
Pokud by 1000 lidí poslalo po padesátikoruně, holčině to může podstatně změnit život.
A nejen jí, ale celé její rodině která se přizpůsobuje jejím potřebám.

Pokud pomáháte jinde a jinak, tak toto klidně ignorujte, jelikož je spousta lidí, bohužel, kterým je třeba pomáhat.
Ale pokud aktivně či finančně nijak nepřispíváte a nepomáháte a budete ignorovat i toto, tak si dejte facku a styďte se...

Bára urazila velký kus cesty, co mohu soudit ze setkání. Má velkou šanci dostat se do fáze která se bude blížit normálnímu životu jaký vedeme my, v rámci mezí a možností. K tomu sou ovšem potřeba peníze na další nákladné rehabilitace atd...

Takže tu máme šanci někomu REÁLNĚ ZMĚNIT ŽIVOT k LEPŠÍMU.

_________________
Obrázek

VŠEM SE OMLOUVÁM ZA SVOU ABSOLUTNÍ VYTÍŽENOST DÍKY KTERÉ SI NIC NEPAMATUJI A NIC NESTÍHÁM.
NEBOJTE SE MĚ UHÁNĚT POKUD NĚCO POTŘEBUJETE.
NEIGNORUJI VÁS SCHVÁLNĚ, JEN PROSTĚ ZAPOMÍNÁM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 13:26:33 
Offline
Passat FUNS
Passat FUNS
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. říj 2014 18:06:50
Příspěvky: 401
Passat: B5,5 AVF 4Motion
Mattiasi DÍKY! :prsh:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 13:32:26 
Offline
Administrator
Administrator
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. zář 2010 10:01:53
Příspěvky: 15088
Bydliště: Drsný seVWer
Passat: B5.5
Díky za co?

_________________
Obrázek

VŠEM SE OMLOUVÁM ZA SVOU ABSOLUTNÍ VYTÍŽENOST DÍKY KTERÉ SI NIC NEPAMATUJI A NIC NESTÍHÁM.
NEBOJTE SE MĚ UHÁNĚT POKUD NĚCO POTŘEBUJETE.
NEIGNORUJI VÁS SCHVÁLNĚ, JEN PROSTĚ ZAPOMÍNÁM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 13:34:19 
Offline
Passat FUNS
Passat FUNS
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. říj 2014 18:06:50
Příspěvky: 401
Passat: B5,5 AVF 4Motion
Nevím, třeba za snahu pomoci druhým? ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 13:37:58 
Offline
Administrator
Administrator
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. zář 2010 10:01:53
Příspěvky: 15088
Bydliště: Drsný seVWer
Passat: B5.5
Normální věc... Nenormální by bylo nepomoct.
Spíš doufám JA, že budu mít mraky možností poděkovat VÁM za to, že se toho zúčastníte...

_________________
Obrázek

VŠEM SE OMLOUVÁM ZA SVOU ABSOLUTNÍ VYTÍŽENOST DÍKY KTERÉ SI NIC NEPAMATUJI A NIC NESTÍHÁM.
NEBOJTE SE MĚ UHÁNĚT POKUD NĚCO POTŘEBUJETE.
NEIGNORUJI VÁS SCHVÁLNĚ, JEN PROSTĚ ZAPOMÍNÁM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 16:43:20 
Offline
Passat PEOPLE
Passat PEOPLE
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. úno 2013 10:31:25
Příspěvky: 1713
Passat: Ne
Přesně tyhle případy řeší DOBRÝ ANDĚL :prsh:
Pokud to jde ať se zeptají u lékaře,ten je navrhne,sociálka schválí a pomoc peněz funguje ;)

_________________
http://forum.passat-club.cz/viewtopic.php?t=1349


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 17:10:09 
Offline
Administrator
Administrator
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. zář 2010 10:01:53
Příspěvky: 15088
Bydliště: Drsný seVWer
Passat: B5.5
Pokud by DOBRÝ ANDĚL fungoval tak lehce jak tu popisuješ, neexistuje v naší zemi ohledně postižených dětí jedinej problém.
Je tam selekce na základě kriterií. Na prvnim místě jsou ti co jsou na tom nejhůře. Tedy, to může být cikánská rodina, nebo rodina která vše prohrála v automatech...

Navíc, důsledkem veškerých snah mají být peníze...
To je to co potřebujou, ne rady jak by se k nim dalo dostat...

Tady bych rád reálnou pomoc místo tý virtuální.

Tohle je akorát důvod pro lidi jak si odůvodnit proč nepřispět... Je tu přeci DOBRÝ ANDĚL...

Tím nemyslím tebe, jelikož ty seš jeden z mála, co už prokázal, že pomáhat v rámci nezjištnosti umí, viz první projekt.


Přílohy:
ScreenShot104.png
ScreenShot104.png [ 208.66 KiB | Zobrazeno 6566 krát ]

_________________
Obrázek

VŠEM SE OMLOUVÁM ZA SVOU ABSOLUTNÍ VYTÍŽENOST DÍKY KTERÉ SI NIC NEPAMATUJI A NIC NESTÍHÁM.
NEBOJTE SE MĚ UHÁNĚT POKUD NĚCO POTŘEBUJETE.
NEIGNORUJI VÁS SCHVÁLNĚ, JEN PROSTĚ ZAPOMÍNÁM.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 17:32:29 
Offline
Passat PEOPLE
Passat PEOPLE
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. úno 2013 10:31:25
Příspěvky: 1713
Passat: Ne
No Já a Mirča (přítelkyně) každý měsíc pomáháme a taky víme komu,ty rodiny také musí popsat svůj příběh poslat nějaké foto z léčby atd.
Musím tedy říct,že to mají propracované a nejsou to rodiny línejch zévlů nebo jak jsi to ty popisoval.
Máš na postiženou rodinu tel. spojení a můžeš ty lidi i po domluvě navštívit.
Znažil jsem se pomoct touto informací aby bylo pro Barušku více pomoci.

_________________
http://forum.passat-club.cz/viewtopic.php?t=1349


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2015 20:40:52 
Offline
Passat FUNS
Passat FUNS

Registrován: úte 03. zář 2013 22:21:41
Příspěvky: 1232
Bydliště: Chomutovw
Passat: B5 variant syncro
tohle je opravdu smutný ....
poslanci-politici a jim podobni rozkrádají státní peníze , tunelujou , střety zájmů , předraženy zákázky a podobny hrůzy nad kterejma mužeme jen kroutit hlavou
a na druhé straně nemocní-postižení na ktery se musejí dělat sbírky protože rodina např. nemůže koupit vozík
tohle mě vždy může tak nas*at , kdyby ty co mají tolik peněz aspoň koupili voziky nebo lůžka pro ty nemocný než aby si kupovali každej rok nové auto aspon by se trochu vykoupili z toho co dělají
ale těm je u pr*ele jak sem nám v těch nižších sferách žije . To stejny integrace Romů . Oni mají všechny příspěvky od narození cikáňata až po smrt dědka aniž by hnuli brvou přitom jsou "zdraví"
a skutečně nemocní nemají na nic nárok a musíme dělat sbírky .... je mi z toho na nic to sem vždy tak vytočenej
jo a aby někdo neříkal že sem rasista .... v práci mame cigány (zedniky) a makaj jak šrouby nemám proti nim vůbec nic pokecám snima a sami řeknou jo mi jsme cigáni i když cigánsky mluvit neumime .... a ty co nemakaj cigáni jak polena ještě s tim jejich přízvukem a řečí tak říkaj mi jsme Romové , My jsme češi nejsme cigáni
At ten kdo říka že se k nim neumime chovat si snima zkusi žít ........... znají sví práva ,ale ne povinosti . Podle mě by neměli mit na nic narok , to že jsou černy není postižení ani duvod k tomu aby je stat podporoval . měl by se zaměřit spíš na skutečně nemocny kteří tu pomoc opravdu potřebují

_________________
1.9TDI AFN 350Nm 155ps


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz