Právě je pon 09. pro 2019 22:43:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 16. čer 2019 18:58:00 
Přispěvatel
Přispěvatel

Passat: B5,5 1.9 TDI 96Kw
Včera jsem auto žhavil a nepočkal jsem až zhasnou kontrolky a startoval,na chvilku to chytlo a do 4sec chcípl motor.Tak jsem ho zkoušel asi 20x nažhavit a startovat až to konečně chytlo tak jsem ho projel 40km.Auto jelo perfektně tak jako vždy,prostě v normálu.Ale až jsem přijel 40km za ženou na barák a couval jsem k baráku na zámeckou dlažbu tak mi řekla že výfuk nezvykle čoudí a smrdí.Počkali jsme na jejího bratra který autům rozumí a auta taky opravuje.Zkontrolovali jsme olej byl přesně v normálu,voda byla v normálu,nikde ani pod autem louže oleje ani vody.Tak jsem ho nastartoval a podle světle modrého/bílého dýmu a zápachu říkal že je to nespálená nafta.Dnes ráno jsem po žhavení auto normálně na brnkačku nastartoval a ani výfuk nekouřil ale za 5minut znovu začal dýmit.Tak jsem snim jel z pět domů a ve zrcátku to byla pořádná dýmovnice ale za 7km už výfuk nekouřil.Ani když jsem přijel do garáže a nechal motor běžet na klapačku tak nedýmil.Dnes jsem ho projel max 150km víc jsem nezkoušel Turbo nevynechává,má sílu jako před tím.Před dvěma roky mi v servisu přetěsnovali vstřiky nová těsnící sada,najel jsem na ní asi 15.000km.Ale nedávno mi měnil egr ventil za nový (záruka 2roky)Auto nějak nevytáčím.Jinak moje auto je VW Passat B5,5 1.9TDI AVF 96kw.
Tak a chlel bych prosím znát váš názor a jak postupovat.Olej ani voda se mi neztrácí.A ani mi moc nežere dnes spotřeba 5,7L/100km a to jsem vytáčel abych zjistil jak táhne,motor je silný a pružný.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina