Právě je pon 13. črc 2020 6:26:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 12. říj 2018 19:41:07 
Přispěvatel
Přispěvatel

Passat: PASSAT sedan B5.5
ěl bych pár otázek ,kdyby mi někdo dokázal poradit bylo by fajn :)

Plánuju do auta zainvestovat,před technickou a tak celkově mě asi čekaji delši trasy do práce a potřeboval bych to poladit, a přibližně napsat cenu kolik by to stálo, a jestli to někdo v okoli ostravy dělá :) prosim neukamenujte mě :D

VW PASSAT 2001 1.8T 110KW

Jedná se o GO motoru ( popravdě nevím přesně co to obhnáší )

+komplet předni náprava
Brzdy ( předni protože se mi nepodařilo zjistit co děla cinkáni brzd, a zadni určitě taky)

+Lambda sonda
+ Silentbloky na motoru ( zdá se mi že jeden je nějaky vyklepaný)
+zadni silentbloky nápravy
+horni uloženi tlumičů

PříspěvekNapsal: sob 13. říj 2018 10:34:11 
Přispěvatel
Přispěvatel

Passat: B5 1.8 t 110kw
Tak takovou menší GO jsem teď dokončil tak zkusím hodit nějaký nástřel... Srovnání hlavy,výměna gufer a toho co bylo potřeba vyšlo myslím na 6000,asi to může být i víc,podle stavu... Samotné těsnění pod hlavu do tisícovky a sada nových šroubů na hlavu cca. 300kč. Když půjdu dál,tak pístní kroužky okolo 2000 Kč. Bohužel mne potkalo i lehké honování válců a srovnání plochy celého bloku a to bylo za 2000 kč. Písty zůstaly původní,ale co jsem měnil tak byly šály na ojnicích,to vyšlo taky tak okolo 2000kč. Měly by se vyměnit i šrouby to už z hlavy nevím ale,taky nějaká stovka vyletěla vzduchem :-D Dál asi určitě řetízek na vačkách a jeho napínák,to máš okolo 3000 kč. Já měnil pro jistotu i olejové čerpadlo což bylo cca. 2500 Kč.
Samozřejmě je třeba vyměnit minimálně rozvodový řemen,ale lepší je komplet sada i s vodní pumpou. To jsou další 3000 až 4000 Kč.
Samozřejmě gufera na vačce,různá těsnění,filtry,svíčky,náplně a věci co se tak nějak ukáží až když to člověk rozhodí. Tady to může být taky klidně něco okolo 3000 a více Kč.

Vše je asi o tom ,zda li použiješ origo díly,nebo půjdeš zlatou střední cestou,dle rozumu,ale když sečteme co jsem sem vypsal tak jsi na 20000 kč minimálně bez práce :-D

PříspěvekNapsal: sob 13. říj 2018 11:00:32 
Moderator
Moderator

Passat: 3B + 3BG
A k tomu zbytku : Sada ramen LMI s větším čepem 8300,- originál hydra motoru 2x 2500,- , silentbloky převodovky 700,- , silentbloky zadní nápravy 2x 960,- , horní uložení s dorazy vzadu 800,- lambda sonda dle VINka pak cca 1200-1500,- od Bosche. No a plus práce...

U brzd záleží co všechno - pokud by se zrepasovaly třmeny a pořídily kotouče, desky nebo třeba i hadice a lanovody. Navíc servis se nebude srát s opravou třmenu ale mění se celý kus. Přední horní uložení jen tak neodejde. Většinou je problém jinde - tlumič, čepy horních ramen.

PříspěvekNapsal: sob 13. říj 2018 13:35:26 
Přispěvatel
Přispěvatel

Passat: B5 1.8 t 110kw
Ja osobně jsem repasoval komplet zadní třmeny a je to teda slušná babračka. Jedna věc je to rozebrat, druhá věc je to složit, to už je horší :-D Pochopil bych, kdyby se s tím v servise někdo nechtěl srát... Ale podařilo se a funguje je to... Celé jsem to obrousil a stříkl červenou a jsou jako nové:-D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina