Právě je pon 09. pro 2019 9:13:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vénův prskolet - OCTAVIA II 1,6 MPI
PříspěvekNapsal: úte 09. srp 2016 7:43:03 
Passat PEOPLE
Passat PEOPLE

Passat: už není :(
Trošku mi chybělo brouzdání po passat klubu a občasné přispěvování. Tak Vám sem vrznu ten náš druhej (po prodeji pašíka teď už jedinej pojezd).

Je to Šáde Octavia II 1,6MPI celejch 75kw.
Je to ve výbavě Classic (takže absolutní holina bez palubáku atd., ale má to vokna v elektrice vepředu).
Jsme první majitelé (původní majitel je ženy otec, kterej jí auto dal asi před 4 lety)
Najeto cca 110.000km takže je fakt v super kondici, nic nevrže, nemlátí, motor ani neslyšim (celkem nezvyk z kadlu :D)
Do provozu 1/2006

Plány:

Nějaký 16ky koncern kola.
Vyřešit vrzající přední okna při otevírání/zavírání.
Nové sedačky (řidičovka už je KO).
Jednou možná i sehnat zpětná zrkadla a kliky v barvě (ale to bude spíš pasé, zas tak to tunit nechci, je to spíš už jen auto na používání, než na nějakej show off).

Je nedávno po prvních rozvodech, brzdách, takže teďka bez investic. Časem by to chtělo už asi udělat vejfuk a na příští léto doplnit klimu a vyměnit brzdovou kapalinu.

Jsem s tím celkem spokojenej. Podle výpočtů jezdím dlouhodobou kombinaci za 7,5/100, což jsem ve městě jezdil i s paštikou.

Chtěl bych jí nechat tak cca 4 roky a pak koupit zas něco v naftě rok 2012+ (superb, a4, možná Touran atd.). Sice jsem si na ten benál celkem zvykl, ale nafta je nafta.

Přílohy:
20160808_154516-01.jpg
20160808_154516-01.jpg [ 684.2 KiB | Zobrazeno 7875 krát ]

Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 09. srp 2016 14:25:44 
Moderator
Moderator

Passat: 3BG
Véno nechci nějak strašit ale nechal bych ošetřit hrany lemů blatníků a blatníky vpředu/vzadu proti korozi. Především pak v místě napojení na práh vpředu dole. Ani spodní hrany dveří zrovna moc nevydrží. Starám se kámošovi o jednu dvojkovou Koktu a dalšího kámoše "spolubydlící" o Golfa. Oba stále stejný motor 1.6 BGU 75kW a mechanicky dobrý ale Kokta už vesele vykvetla (r.04/05) a Golf jí začal dohánět (r.08 najeto 45tis.). Tuhle generaci aut kvůli právě kvůli tomu nemusím. Kouknu na ty naše dva starý střepy a akorát si zanadávám že se svět v prdel obrací... :jaj:

Ale jinak volbu chápu. Také bych si nechal do města raději Koktu. Jen by prodělalal "pár" protikorozních" úprav... :lol:

PříspěvekNapsal: úte 09. srp 2016 14:42:26 
TOP TEN CSPC
TOP TEN CSPC

Passat: B5.5 variant
To pěkný jezdit a nesypat do toho, tohle já neznám :lol:. Heleď, čím větší žebrota, tím méně se to se.e. Véno až ty koupíš něco nového a já vyjedu, bude se už jezdit jen na elektriku :haha:

PříspěvekNapsal: stř 10. srp 2016 7:47:25 
Passat PEOPLE
Passat PEOPLE

M@ty píše:
Véno nechci nějak strašit ale nechal bych ošetřit hrany lemů blatníků a blatníky vpředu/vzadu proti korozi. Především pak v místě napojení na práh vpředu dole. Ani spodní hrany dveří zrovna moc nevydrží. Starám se kámošovi o jednu dvojkovou Koktu a dalšího kámoše "spolubydlící" o Golfa. Oba stále stejný motor 1.6 BGU 75kW a mechanicky dobrý ale Kokta už vesele vykvetla (r.04/05) a Golf jí začal dohánět (r.08 najeto 45tis.). Tuhle generaci aut kvůli právě kvůli tomu nemusím. Kouknu na ty naše dva starý střepy a akorát si zanadávám že se svět v prdel obrací... :jaj:

Ale jinak volbu chápu. Také bych si nechal do města raději Koktu. Jen by prodělalal "pár" protikorozních" úprav... :lol:

to auto vozím na servis já už asi 7 let a 5 let ho mám doma. Takže vím na čem je a prahy a blatníky jsou ok. Jediný co musím ještě před podzimem stihnout je sundat na předku kola a podběhy a vyčistit to tam, protože maj hrozně nešťastně vyřešenou "díru" mezi blatníkem a motorovým prostorem. Takže předpokládám, že tam bude slušnej nános bordelu.

jinak nikde není ani kousek koroze (pašík teda kvetl za ty dva roky, co jsem ho měl fakt pěkně). Na koktě mám jen mini pupínek na zadních vratech pod SPZ a přitom je to stejně starý jako byl pašík.

Obrázek

PříspěvekNapsal: stř 10. srp 2016 14:00:26 
Moderator
Moderator

Passat: 3BG
Tys měl vlastně už ten druhý facelift co opravdu z nějakého důvodu hnil o 106. No ošetřit bolavá místa na Koktě ať to nehnije a časem pořídit nějakou víkendovku, ne? :lol:

PříspěvekNapsal: pon 09. led 2017 8:39:13 
Passat PEOPLE
Passat PEOPLE

Tak příští týden jde okta na větší nevynucený servis, olej, všechny filtry, doplnit klimu, nechám zkontrolovat komplet nápravy + udělat vše co se najde, tlumiče, brzdy, nechám udělat olej v převodovce atd.

+ mám vybrané kola na léto 16ky Borbet RE Silver a k nim hankook ventus prime 3. Asi objednám co nejdřív, dokud je to vše levněji přes zimu.

Kdybyste někdo věděl za nějakej slušnej peníz scháním komplet sedačky z kombi oktávky 2 nebo 2 FL vč. loketky s tunelem. Ale jen Stav A+++. Mám už dozdrbanou sedačku řidiče a zadní jsou vyšisované od sluníčka. Na inzeráty jsem už koukal, ale chci to prostě vědět, že jsou v top stavu, takhle na inzerát nevidí člověk ty škrábance na plastech atd.

a ještě možná volant tříramínko viz. https://auto.bazos.cz/inzerat/68641492/ ... ia-2RS.php

Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: pon 09. led 2017 18:47:25 
TOP TEN CSPC GARDA
TOP TEN CSPC GARDA

Passat: je pomalej, Cupra
se divte ze to hnine, kdyz je cely auto nastrouhany a pozink zustal ve svarovne na zemi :-D generace 04 a vejs strasny co se tyce kvality, casem to zacne hnit na hrane strechy, kolem klik, u osvetleni SPZ, znaku 5. dveri atd. proste takrka vsude kde je nejaky prolis, udelalo se zvlneni, tak se to vybrousilo a hotovo

:arrow: VW Multivan 2.5TDI 128kw :ride: T5 :mrgreen:

:arrow: Charles Garage- elektrika, diagnostika... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 2:16:38 
Moderator
Moderator

Passat: B5 AVG 4motion
Vyhlídky horší jak u Felicie :-D
Nikdo tu asi nechápe, proč to vyměnil za Passata :-D

Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN
Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 8:05:51 
TOP TEN CSPC
TOP TEN CSPC

Passat: B5.5 variant
Je to tragédie, nejhorší je, když někdo auto koupí jako nové, tak ono 5 let je pořád nové :mrgreen: , žádná údržba, prevence nic nefunguje, jen se sedne a jezdí na garančky, po garančce to jde dál do světa nebo se pokračuje v tomto stylu. Věřím tomu, že kdyby každej už od nového auta sundal prahy, podběhy atp.vystříkal to od soli, ošetřil, tak to tolik nehnijě a neodchází, druhá neovlivnitelná věc je ta ze zfušované výroby, to bohužel nikdo nevidí a projeví se to až časem, jako u mě vnitřky načatých dveří mezi dvěma plechy :(.

Véno chceš tam dát kůži nebo zase hadr?

PříspěvekNapsal: úte 10. led 2017 8:12:21 
Passat PEOPLE
Passat PEOPLE

Vůbec nechápu co to tady melete o hnilobě. Okta nikde nehnije a to už je 11let stará. I jak psal Maty, ty lemy jsou absolutně ok. Jak nový auto prostě. Já tady postnul, že budu kupovat kola a že jde na velký servis. Pašík byl stejně starej a ten teda hnil 10x tolik. Dveře, podběhy, blatníky, střecha, haupna, páté dveře.

Chci tam normálně hadr Fílo.

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina