Právě je pát 30. říj 2020 3:01:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: samovolné zhasínání motoru
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2019 21:07:35 
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Passat: B5.5
Ahoj potřebuju radu, jel jsem z práce na nákup a těsně před obchodem jsem ucejtil pálení plastu. Myslel jsem si že to je z auta co stálo předemnou, protože mu to celkem fest hulilo a moje auto jelo normálně. Po nákupu skočím do auta jedu domů a cca po 4km mi přišlo že motor vynechal, ale hned se chytnul a zase jel. Asi po dalších 2km auto začlo chcípat a byl jsem rád, že jsem se dostal ze státovky, zastavil jsem a motor na volnoběh chcípnul. Znovu jsem nastartoval motor chytil na škrtnutí ale po pár vteřinách to vypadalo jako by jel na tři válce až zase chcípnul. Znovu jsem nastartoval a opět to samé. Znovu jsem nastartoval a auto jelo jakoby nic dalších 8km a pak znovu chcíplo, dalsí start a zase do pár vteřin chcípnul. Vzdal jsem to a zavolal si odtah, auto se naložilo a u mechanika to bylo na diagnostice a vše bez závad auto začalo chcípat v pravidelných intervalech až najednou ho natočil a auto si krásně předlo asi 15minut bez zaškytání tak jsem to byl projet a nechalo mě dole ve vesnici po několika startech jsem vyjel kopec a dostal se zpět. Když jsem ho znova nastartoval tak byl zas cejtit ten smrad ze spálenýho plastu jako před obchodem. Mechanik si myslí že je to něco s přívodem nafty ale netuší co. Čerpadlo v nádrži je slyšet při zapnutí klíče a pokaždý nastartuje takže čerpadlo bude asi v cajku. myslí si že to bude buď relé paliva že už bude vyhřátý nebo relé řídící jednotky nebo samotná jednotka.
Passat B5.5 1,9tdi 74kw rok 2004
Prosím o rady bez auta se horko těžko dostanu do práce, zítra zkusím přklenout ty relátka
moc díky všem co poradí

Předmět příspěvku: Re: samovolné zhasínání motoru
PříspěvekNapsal: úte 12. lis 2019 22:20:16 
Moderator
Moderator

Passat: B5 AVG 4motion
Přesně tak, otevři ty relé a uvidíš. Kdyztak zkusit jen prihnout kontakty. Něco podobného mi dělalo relé řidiči jednotky. Auto mi prostě za jízdy chciplo a někdy nechtělo chytit. Vypadalo to na spinacku, ale bylo to relé 109 (myslím). A byly jen rozpadle kontakty uvnitř.
Pokud je to relé řidiči jednotky, bejva to spojené s tim, že v paměti nejsou o tom závady.

Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN
Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv 21. lis 2019 21:46:24 
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Passat: Variant 1.9 TDi AVF
Ahoj, pripojil bych se k tematu, mam ten stejny problem vyzkousil jsem uz vse mozne, vycistil jsem sitko cerpadla v nadrzi, vymenil rele cerpadla pod volantem i u RJ, zkontroloval a vycistil pojistky a kable, rozhodil jsem spinacku jestli to neni immo ale porad to same kdyz uz se podari nastartovat tak vydrzi tak 10 min a zdechne uz nevim cim by to mohlo byt..tak kdyby mel nekdo nejake tipy budu rad

PříspěvekNapsal: čtv 21. lis 2019 22:16:10 
Přispěvatel
Přispěvatel

Passat: B5
Jen má zkušenost z jineho vozu.
Obdobný problém jsem měl u jiného vozu než u Passata, ale to same co zde popisujete mi dělal šváb - imobilizéru v kličku.
Diagnostika bezpečnostního okruhu mi ukazovala poruchu antény přijímače kódů imobilizéru. To asi diagnostika VW neumí? nevím,nechci kecat, ale u korejského vozu to tam je a jde to zkontrolovat jako jiná ŘJ.
Vyřešil jsem to tím, že jsem švába vyndal z klíče izolační páskou přidělal přímo do antény a od té doby byl klid.

misak365 - buď rád,že ti to auto nechcipalo při předjíždění na statovce. Já v 90- ti předjížděl a začal mi motor stávkovat jako tobě jak popisuješ. To mě polilo horko, když jsem viděl protijedoucí auto se rychle přibližovat a co s tím když motor nejde a vynechává. Ale to jak jsem to vyřešil jsem již napsal a od té doby je klid.

PříspěvekNapsal: pát 29. lis 2019 22:14:42 
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Passat: B5.5
mám vyřešeno otevíral se mi egr tak jsem ho zaslepil a auto už týden jezdí bez problému

PříspěvekNapsal: pon 06. led 2020 20:50:22 
Přispěvatel
Přispěvatel

Passat: B5
Díky za upřesnění závady, resp.čím to bylo a její vyřešení.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina